Јувентус пројавува интерес кон Месут Озил и може да се обиде да го привлече ако неговиот трансфер во Манчестер Јунајтед не успее, соопшти Corriere dello Sport .

Договорот на напаѓачкиот играч од средниот ред со Арсенал истекува на крајот од сезоната и не постои опција за продолжување. Манчестер Јунајтед е подготвен да извади 35 милиони фунти, што никако не е лоша сума за играч со истекувачки договорот.

Corriere dello Sport додава дека 29-годишниот Озил е во одлични пријателски односи со Сами Кедеира и тоа може да влијае врз неговата одлука каде да продолжи со кариерата.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO