Григор Димитров ја задржи третата позиција на ранглистата на Машката тениска асоцијација, иако загуби 160 поени со елиминацијата во полуфиналето на турнирот во Бризбејн минатата недела. Промени во Топ 10 не настапуваат и Рафаел Надал останува лидер, следен од Роџер Федерер и Гришо.

Првите десет ги дополнуваат Александар Зверев, Доминик Тим, Марин Чилиќ, Давид Гофен, Џек Сок, Стен Вавринка и Пабло Карено Буста. Австралиецот Ник Кирjос, кој минатата недела го отстрани Димитров во Бризбејн, а потоа jа освои титулата, се искачи со четири места погоре и е 17-ти.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO