Иако беше најавена за 25 декември, расправата за Законот за јазици ќе продолжи денес. За ова информираше претседателот на комисијата за европски прашања Артан Груби, откако пратениците на ВМРО-ДПМНЕ најавија дека нема да учествуваат во работата на Собранието додека пратениците се во притвор

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO