Бремената во моментот супермодел Миранда Кер сподели, дека е „ужасно возбудена“ да го зголеми нејзиното семејство со Еван Шпигел. 34-годишната австралијка, која има 6-годишен син од претходниот брак со актерот Орландо Блум, откри уште, дека и малиот Флин-Кристофер очекува со нетрпение да има по мало братче или сестриче.

Во нејзиното интервјуто за „Ју Ес Викли“ Миранда меѓутоа призна дека, во пресрет на возбудата, оваа бременост се очекува да биде многу по-тешка за неа.

„Имам постојано главоболие поради хормоните, какви што никогаш не сум ги имала со Флин. Докторот ми објасни, дека обично хормоните при втората бременост те удираат посилно од напред,“ раскажа убавицата.

ТАТКОВИНА потсетува, дека минатиот месец поранешниот ангел на „Викторија сикрет“ Миранда Кер и основачот на „Снапчат“ Еван Шпигел објавија, дека го очекуваат првото дете заедно. Новината беше соопштена само 6 месеци откако двајцата склучија брак на скромна, но исклучително луксузна церемонија во домот во Лос Анџелис. Во текот на две двајцата заедно, во кој период се воздржуваа од секс.

„Не уште …Не и пред да склучиме брак. Партнерот ми е многу традиционален, така што н … не можеме да … Имам во предвид, ʺдека чекаме“,ги  коментираше убавицата плановите да има деца од Шпигел пред да склучат брак со него .

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO