Премиерот на Македонија Зоран Заев денеска во Софија ќе учествува на Меѓународна конференција под наслов „Посилна регионална интеграција на Балканот“ што ја организира Светска банка.

На состанокот ќе се разговара за регионалната соработка и динамиката на процесот на интеграција на земјите од Западен Балкан во Европската унија. Лидерите ќе разговараат со високи претставници на ЕУ за унапредување на сообраќајната инфраструктура во регионот.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO