Реал Мадрид пројавува интерес за крилото на Манчестер Сити Рахијм Стерлинг. Според британските медиуми, Кралскиот клуб ќе се обиде да го земе 22-годишниот фудбалер уште вово зимскиот трансферен период.

Досега, поранешниот играч на Ливерпул се претставува прилично солидно, при што има постигнато13 гола на сите турнири. Токму неговите добри добри настапи го предизвикаа раководството на „граѓаните“ да започнат преговори за продолжување на неговиот договор. До крајот на неговиот договор, остануваат уште две и пол години.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO