Пинк и Кристина Агилера ставија крај на нивното 16-годишно непријателство за да снимаат дует заедно. Поп-ѕвездите се повлекоа една од друга додека снимаа видео за „Lady Marmalade“ за “ Moulin Rouge “ од 2001 година, но новата песна ги брише нивните спорови.

Пред в. Сан Пинк изјави: „Снимивме дует за нејзиниот албум и не знам кога ќе излезе, но е неверојатен“. Го направивме тоа пред две години, дури и не се сеќавам на насловот.

38-годишната пејачка, исто така, рече: „Бевме супер млади и нови во целата работа, тоа е причината“.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO