Тенисерките Марија Шарапова и Серена Вилијамс ќе одиграат мали улоги во филмот „Осумте пријателки на мис Оушан“, соопштува Tennis World.

Главните улоги во филмот ќе се за Сандра Булок, Кејт Бланшет, Хелена Бонам-Картер и Ан Хатавеј. Премиерата е закажана за јуни 2018 година.

30-годишната Русинка Шарапова се врати на теренот на 26 април 2017, по 15-месечна дисквалификација за употреба на мелдониј. Победила на 36 турнири на Женската тениска асоцијација и освои сребрен медал на Олимпијадата во Лондон во 2012.

36-годишната Вилијамс се повлече од тенисот во април 2017 поради бременост. Таа има 23 победи на турнири за гренд слем, што е рекорд од 1968 година, и е четирикратна олимписка шампионка.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO