Велика Британија е подготвена да плати повеќе за напуштање на Европската унија. Ова го изјави британскиот премиер Тереза Меј по состанокот на кабинетот.

Таа доби поддршка од клучните министри за новиот финансиски предлог на Лондон.

Според извори во Лондон, во замена за поголема сума, Тереза Меј ќе инсистира на профитабилен договор за слободна трговија.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO