Малколм Јанг, еден од основачите на австралиската група AC / DC, почина на 64-годишна возраст, соопшти групата во Фејсбук.

„Денес, со длабока тага, групата AC / DC соопштува дека Малколм Јанг почина“, се вели во текстот.

Според податоците на британскиот весник „Индипендент“, причината за неговата смрт е деменција.

AC / DC беше создадена од браќата Ангус и Малколм Јанг во 1973 година во Сиднеј.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO