Британската библиотека претставува голема изложба посветена на книгите за Хари Потер, која ќе трае до крајот на февруари 2018 година, извести Artprice.

Оригинални ракописи и илустрации од книгите Хари Потер се покажани, а оттогаш биле продадени рекордни 30 000 билети.

Исто така постојат и неколку страници кои никогаш не се појавија во најновата верзија на првата книга на Хари Потер.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO