Непријателските палестински групи, Фатах и Хамас, потпишаа финален договор за примирје во египетската престолнина Каиро, објави телевизијата Ал Џезира.

Документот беше потпишан од шефовите на двете делегации во присуство на претставници на египетската разузнавачка служба, под чие покровителство беше надминат расколот меѓу Фатах и Хамас.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO