„Доста беше лажен патриотизам. Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ“, рече на митинг во Прилеп лидерот на СДСМ Зоран Заев.“Ќе покажеме дека можеме да решаваме проблеми со пријателство и добар дух зашто нашата иднина се ЕУ и НАТО. Доаѓа ново време за нашата земја, Македонија е разбудена“, рече уште Заев.

Лидерот на СДСМ смета, дека огромни разлики ќе има на изборите.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO