Познатиот холивудски актер Брус Вилис e можно да дојде во Скопје како музичар со неговиот бенд, соопштија од концертната агенција и продукција „3 Гонга“. Продукцијата во соработка со ноќниот клуб „Станица 26“ започнува со концертни настапи на звучни и препознатливи џез и блуз-музичари не само од земјава, туку и светски исполнители.

 

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO