Земјотрес со јачина од 6,4 степени се случи во Чиле, објави Евро-медитеранскиот сеизмички центар.

Епицентарот беше 91 км. источно од градот Арика на длабочина од 70 км.

Нема информации за уништување и жртвување.

Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO