Музичката ѕвезда од Барбадос Ријана стана ѕвезда на четвртиот ден од Њујоршката седмица на модата. Ревјуто на нејзината колекција, во соработка со спортски бренд Пума, беше обележано не само со сексипил, туку и со импресивни каскади со мотори на розеви песочни дини.

По презентирањето на колекциите во последните две сезони во Париз, 29-годишната пејачка ја покажа својата визија за пролетта 2018 година во главниот град на културата на САД. Ријана се појави на сцената во спортска облека која испраќа воздушни бакнежи од мотор позади возачот.

Во својата нова колекција, ѕвездата заложи на боите – од бела до розова до електрично сина и зелена, како и на цели модели по тело.

Ова е четвртата колекција на Fenty x Puma, овојпат фокусирајќи се и на изборот на ткаенини, модели и тенденцијата за се повеќе џебови.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO