Рок бендот Foo Fighters конечно открија која голе поп-ѕвезда ќе биде на нивниот нов албум „Concrete And Gold“. Тоа е Џастин Тимберлејк, кој ги снимил беквокалите за истоимената песна.

Идејата за заеднички проект дошла кај Тимберлејк и вокалистот на Foo Fighters, Дејв Грол, додека деајжата снимиле своја музика во студио во Лос Анџелес.

„Пиевме виски на паркингот“, изјави Грол за магазинот Ролинг Стоун и призна дека според него Џастин е „навистина кул“. „Вечерта пред неговиот последен ден (на снимање) тој рече:“ Може ли да пеам во вашиот албум? Не сакам да се натрапувам, но сакам да се пофалам со тоа на моите пријатели „, рече Грол.

Групата претходно призна дека голема ѕвезда ќе биде дел од нивниот претстоен албум.

Меѓу другите големи имиња во „Concrete And Gold “ се Пол Макартни, кој ќе свири тапани во песната “ Sunday Rain „.

Новиот албум излегува на 15-ти септември.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO