Познатиот француски актер Миреј Дарк почина на 79 години, објави РТЛ, осврнувајќи се на нејзините роднини.

Во 1960-тите и 1970-тите, симболичната актерка е снимена во педесет играни филмови, од кои 13 беа во режија на Жорж Лотнер.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO