Новиот филм за „Спајдермен“ ќе излезе во кината на 8 февруари 2019 година, соопштија од „Сони“. Веста доаѓа непосредно откако премиерата беше првично најавена за 5 октомври 2018 година

Се очекува главната улога повторно да ја земе Том Холанд, изигрувајќи го Питер Паркер, а неговиот заколнат непријател најверојатно ќе биде Том Харди

Филмот е во режија на Џина Принс-Бајтууд. Сценаристи се Скот Розенберг и Џеф Пинкнер (стои зад пишувањето на „Неверојатниот Спајдермен 2“).


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO