Американскиот актер и поранешен калифорниски гувернер Арнорлд Шварценегер го потврди своето учество во шестиот дел од акција-серијалот „Терминатор“, која му донесе меѓународен успех. Снимките на продукцијата ќе започнат во март 2018 година, објави во петокот телевизија „Фокс њуз“, повикувајќи се на изјава на Шварценегер. Режисер ќе биде Џејмс Камерон, чие дело се всушност првите два дела на научнофантастичната акција.

Камерон исто така, даде потврда за учеството на Шварценегер во шестото продолжение, откако издаде и дека екс-гувернерот нема да ја исполнува улогата на воинот киборг, а на неговиот прототип – човекот.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO