Раперот Еминем ќе биде подготвен со нов албум уште оваа есен, соопштува сајтот „ХИТС Дејли Дабл“. 44-годишниот рапер, чиј последен албум излезе во 2013 година, е меѓу најголемите имиња кои ќе ги изненадат своите фанови со нова музика оваа есен.

Според прелиминарните податоци, новиот деветти албум на рап иконата е на издавачката куќа „Jунивeрсaл“ и ќе содржи колаборации со Dr.Dre и 2Chainz.

Иако засега нема објавена плејлисти се очекува во долгоочекуваниот послужавник да биде вклучена и песната Campaign Speech – во фријстајл стил  што Еминем ја напиша за време на предизборната кампања минатата година како критика на Доналд Трамп.

„Тој е“ непредвидливиот кандидат „, со прст на копчето“ / за лансирање на нуклеарни ракети / кој нема одговор за ништо „, рапира Еминем за Трамп.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO