Токиската берза регистрираше значително зголемување со 1,35% во почетокот на седницата во понеделникот. Пазарите реагираат на победата на проевропскиот центрист Емануел Макрон на претседателските избори во Франција.

Водечкиот индекс Никеи придодаде 263,31 поени до 19 709,01 поени во првите минута на трговијата.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO