Унгарската армија соопшти дека е завршена изградбата на една воена база на границата со Србија, а до пролетта ќе биде завршена изградбата на уште три такви гранични бази.

Во базите ќе има 150 војници, соопшти весникот „Војводина Данас“.

Унгарија веќе jа изгради првата ограда од бодликава жица на границата со Србија, за да се спречи навлегувањето на бегалците. Во исто време земјата крева нова ограда, но веќе висока 4 метри.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO