Косовскиот министер за надворешни работи Енвер Хоџај изрази загриженост дека Русија дава воена помош на Србија, којапо тој начин го засилува воениот потенцијал.

„Косово е загрижено дека Србија го засилува својот потенцијал со помош на Русија“, изјави Хоџај пред Комисијата за надворешна политика во косовскиот парламент.

Според весникот „Зери“, министерот истакнал дека Белград подготвува „нови провокации“ против Приштина.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO