Името на лидерот на српската заедница во рамките на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, беше внесено во санкциона листа на САД, пренесе ТАСС.

Официјално тоа е направено на сајтот на американското министерство за финансии.

Додик е на чело на Република Српска, која влегува во составот на Босна и Херцеговина.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO