Авион слета принудно на аеродромот во Софија. По претходни информации станува збор за италијански воен авион, кој добил оштетување на моторот.

При слетувањето нема повредени патници. Кон местото се насочени четири автомобили на пожар и две амбулантни возила.

Повеќе информации за моментов нема.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO