Несреќа меѓу три автомобили стана на автопатот „Струма“ меѓу Дупница и Благоевград, повредена е една жена. Кон 13, 15 часот во реонот на 69-иот километар на автопатот во насока Благоевград се удираат три автомобили – џип „Тојота“, „Опел“ и „БМВ“.

Движењето во просторот е отежнато, бидејќи тоа се врши само во една лента. Според првичните податоци има една повредена жена, рекоа од полицијата во Ќустендил.

Несреќа има и до село Студена каде блокирањето е огромно.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO