Дуелите од 1/16-финалето на турнирот треба да се одиграат на 16 и 23 февруари 2017 година.

Тимот на Лудогорец ќе игра против данскиот Копенхаген на 1/16-финалето во Лига Европа. Ова стана јасно по влечењето  во Нион, Швајцарија ждрепка за оваа фаза на натпреварувањето. Екипата на Лудогорец ќе биде домаќин на првиот натпревар.

Тимот од Разград ќе се сретне за прв пат во евротурнирите со тим од Данска.

Тимот на Копенхаген стигна до 1/16-финалната фаза на Лига Европа, слично на Лудогорец, откако остана на третото место во групата во Лигата на шампиони.

Екипата игрше а во најпрестижниот клубски турнир во светот во група „G“ заедно со Лестер, Порто и белгискиот Бриж.

Во групата Копенхаген постигна две победи, три реми и еден пораз.

Дуелите од 1/16-финалето на турнирот треба да се одиграат на 16 и 23 февруари 2017 година.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO