Својата прва победа кај професионалците ја  постигна и братот на Кубрат – Тервел Пулев.

Двократниот европски шампион кај професионалците во тешка категорија во  бокс Кубрат Пулев постигна уште една победа, која беше прва пред домашната публика.

Бугаринот го откажа  во четвртиот круг Нигерискиот  кошмар Семјуел Питер, кој во првите секунди по гонгот ја  фрли белата крпа.

Официјалната причина за загубата беше повреда на раката, но првите три рунди покажаа дека Питер е далеку од класата на Кобра  и нокауот т е прашање на минути.

Во почетокот на галата „Ноќ на шампионите“ во салата „Арена Армеец“ во Софија својата прва победа кај  професионалците  постигна  и братот на Кубрат – Тервел Пулев.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO