Својата прва победа кај професионалците ја  постигна и братот на Кубрат – Тервел Пулев.

Двократниот европски шампион кај професионалците во тешка категорија во  бокс Кубрат Пулев постигна уште една победа, која беше прва пред домашната публика.

Бугаринот го откажа  во четвртиот круг Нигерискиот  кошмар Семјуел Питер, кој во првите секунди по гонгот ја  фрли белата крпа.

Официјалната причина за загубата беше повреда на раката, но првите три рунди покажаа дека Питер е далеку од класата на Кобра  и нокауот т е прашање на минути.

Во почетокот на галата „Ноќ на шампионите“ во салата „Арена Армеец“ во Софија својата прва победа кај  професионалците  постигна  и братот на Кубрат – Тервел Пулев.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO