Агенциjата “ РЕJТИНГ ʺ по порачка на 24 Вести спроведе анкета според коjразликата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се топи и знесува 1.5 проценти. 29.9 проценти од граѓаните се изјасниле за ВМРО-ДПМНЕ, а 28.5 за СДСМ.

148658Во албанскиот политички блок, најмногу од граѓаните се изјасниле за ДУИ-6.8 проценти, а по нив следуваат БЕСА со 3.2, ДПА со 2.8 и КОАЛИЦИЈА ЗА АЛБАНЦИТЕ со 2.7 проценти.

Она што е карактеристично е што као наближува датата на изборите се намалува процентот на неопределените, кој во моментов изнесува 8.5 проценти, а како неоределени се изјасниле 12 проценти.

Анкетата на Рејтинг е спроведена врз база на 1200 испитаници во периодот од 24-30 ноември.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO