Државниот глава на Бугариjа Росен Плевнелиев jа свикува на „Дондуков“ 2, седницата на Консултативниот совет за национална безбедност на тема „Актуелната политичка ситуација во земјата и набљудување на мерки за излез од политичката криза“. Тоа го соопшти прессекретариата на државниот глава.

Новоизбраниот претседател Румен Радев нема да присуствува на Консултативниот совет за национална безбедност.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO