Потреси се почувствувани во Грција и Македонија

Серија земјотреси се регистрирани во понеделникот наутро на Балканскиот Полуостров, пренесува македонската медиум „Фактор“. Во Грција се регистрирани неколку потреси со различна сила, се движи меѓу 2,1 и 3,7 степени според Рихтеровата скала. Дел од нив се почувствувани и во Македонија, пренесува Фокус. Земјотреси со јачина од 2,5 до 3,3 степен се регистрирани и на територијата на Италија. Потреси имало и во Франција.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO