Треба да побараме помош од Вишеградската четворка, така како што направи Србија. На границата освен српски полицајци има и унгарски, изјави за НТВ лидерот на патриотите во Бугарија Красимир Каракачанов.

Бегалците треба да бидат судени според бугарските закони, а не според европските, рече тоj и додаде: „Како така ќе сакаат коридор за Србија?“

Каракачанов коментира дали Патриотичниот Фронт ќе го прифати мандатот за формирање влада. „Ако ни се даде мандат, ќе го прифатиме, бидејќи администрацијата сега не работи. Минимум 6 месец безвластие ќе има, ако имаме службен кабинет. Ако треба, би станал премиер“.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO