Нема да биде активирана процедура за интерпелација на францускиот претседател Франсоа Оланд. Тоа одлучи парламентарна комисија, јавува Ројтерс.

Француски пратеници бараа отстранувањето на Оланд од власт поради коментари од страна на државниот глава пред двајца новинари, кои откриваат дека француските тајни служби извршиле четири убиства по наредба на лидерот на земјата.

На седница на парламентарна комисија 13 пратеници гласаа против барањето за активирање за постапката за импичмент, рече претседателот на парламентот Клод Бартолон.

Нема коментар од страна на Елисејската палата.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO